پیشنهاد درباره تالار
29_01_2010 . 12:43
#1
پیشنهاد درباره تالار
تالار گفتمان شریعتی

دوستان گرامی!
شما می‌توانید پیشنهادات خود جهت افزایش کیفیت تالار و بهبود بخش‌های مختلف انجمن را در این بخش مطرح نمائید.ـــــــــــــــــــــــــــــــــــ
.
12_02_2010 . 15:31
#2
نیاز به چت روم
به نظر بنده این سایت با داشتن بخش چت آنلاین می‌تواند بهتر شود!


ویرایش : یک بار / شروین
.
12_02_2010 . 22:04
#3
چت روم آغاز به کار کرد
دوستان گرامی!
لینک چت روم در بالای صفحه، در قسمت هدر، در سمت چپ قرار دارد.


ـــــــــــــــــــــــــــــــــــ
.
01_04_2010 . 23:56
#4
پیشنهادات درباره انجمن
با سلام

لطفاً در صورت امکان بخشی به شریعتی و قرآن اختصاص داده شود. این مهم است که ردپای وحی در آثار وی مورد ارزیابی قرار گیرد. مثلاً می‌توان آیاتی را که مورد استناد وی قرار گرفته‌اند، و نیز دفعات تکرارشان، مدنی یا مکی بودن‌شان، و نیز تفسیری که از آنها داشته است را بررسی کرد. با تشکر.


ویرایش : یک بار / شروین
.
02_04_2010 . 23:49
#5
تغییر عنوان
با تشکر

به گمانم نام سازمان مجاهدین خلق ایران در شاخه "گروه‌های پیرو دکتر شریعتی" اشتباه درج گردیده است (مهاجرین خلق ایران). ضمن اینکه به دلیل مشی بعضاً متضاد برخی از گروه‌های نام‌برده، پیشنهاد می‌شود، عنوان کلی این بخش به "گروه‌های متاثر از اندیشه‌های دکتر" تغییر یابد.


ویرایش : یک بار / شروین
.
03_04_2010 . 01:07
#6
شباهت اسمی دو سازمان
دوستان گرامی!
مننظور ما سازمان "مهاجرین" خلق ایران بوده است، نه سازمان "مجاهدین" خلق ایران به رهبری مسعود رجوی.

سازمان مهاجرین خلق ایران یک گروه پیرو اندیشه‌های دکتر شریعتی بوده است. در حالی‌که سازمان مجاهدین خلق هیچگاه پیرو شریعتی نبوده، و اساساً شریعتی را یک روشنفکر خرده‌بورژوای دارای فرهنگ پشت جبهه‌ای می‌دانسته است.

برای آشنائی با افکار و نشریات گروه مهاجرین خلق ایران، به سایت پویا مراجعه فرمائید.

در مورد تغییر نام گروهای پیرو شریعتی باید بگوئیم : گروهی مذهبی را می‌شناسید که از اندیشه‌ی شریعتی "متاثر" نبوده باشد؟ در این صورت حداقل باید تمام گروه‌های اصلاح‌طلب را هم در آن لیست ذکر کنیم!!


ـــــــــــــــــــــــــــــــــــ
.
03_04_2010 . 12:04
#7
آرمان و فرقان
از پاسخ شما متشکرم . اما دو نکته :

نخست اینکه شریعتی در مقاطعی بچه‌های سازمان مجاهدین را چه به لحاظ عملی (سخنرانی‌های شهادت و پس از شهادت) و چه به لحاظ تئوریک (تمجید از کتاب راه حسین) ستوده است و اما دو دیگر :

چه قرابتی می تواند بین آرمان و فرقان وجود داشته باشد؟ یعنی عملی ساختن تز" اسلام منهای روحانیت "شریعتی می‌باست با "ترور" تجلی یابد؟ و اسم این پیروی از شریعتی است؟ به گمان من این جفای به دکتر است! شاید "متاثر" صحیح نباشد، اما "پیرو" هم یقیناً مناسب نیست. تا پیشنهاد دوستان چه باشد!


تاریخ انتشار : ۱۴ / فروردین / ۱۳۸۹

ویرایش : یک بار / شروین
.
08_06_2010 . 22:04
#8
معرفی وبلاگ‌ها و سایت‌های مرتبط با شریعتی
پیشنهاد می‌کنم بخشی را برای معرفی صفحه‌های وب مرتبط با شریعتی اعم از وبلاگ، سایت، و غیره ایجاد کنید، تا کاربران بتوانند در صورت آشنایی با چنین صفحه‌هایی آنها را به دیگران نیز معرفی کنند. / سپاس


تاریخ انتشار : ۱۸ / خرداد / ۱۳۸۹

ویرایش : یک بار / شروین
.
14_07_2010 . 03:04
#9
پیشنهادات درباره انجمن
با سلام و خسته نباشید
با پیشنهاد آقا و یا خانم فراسو موافق هستم، که اگر امکان دارد یک تاپیک به بحث‌ها اضافه شود در مورد وحی و قرآن. البته در صورت امکان.

(01_04_2010 . 23:56)farasoo0 نوشته است: لطفاً در صورت امکان بخشی به شریعتی و قرآن اختصاص داده شود. این مهم است که ردپای وحی در آثار وی مورد ارزیابی قرار گیرد. مثلاً می‌توان آیاتی را که مورد استناد وی قرار گرفته‌اند و نیز دفعات تکرارشان ، مدنی یا مکی بودن‌شان، و نیز تفسیری که از آنها داشته است را بررسی کرد. با تشکر.


ویرایش : یک بار / شروین
.
14_07_2010 . 20:06
#10
بخش قرآن و شریعتی
دوست گرامی!
بخش قرآن و شریعتی قبلاً در تالار ایجاد شده است.

آدرس بخش قرآن


ـــــــــــــــــــــــــــــــــــ
.
04_09_2010 . 23:51
#11
پیشنهاد درباره تالار
با سلام
اول اینکه من یک نگاهی به فروم انداختم. فکر کنم جای دکتر سروش خالی بود! بررسی آثار دکتر سروش و نقد آن‌ها از دیدگاه دکتر شریعتی. به نظر من جوان هایی که پیرو و دوستار شریعتی بودند دارند به سمت دکتر سروش کشیده می شوند و باید یک جایی برای افکار ایشون تو فروم در نظر گرفته بشه.


دوم اینکه فضای این فروم سرد هست... باید برای گرمی بخشیدن به اون یه فکری بکنیم! باید کمی موضوعات جنجالی ایجاد کنید! چیزهایی که جای بحث داشته باشه! یه سرچ تو گوگل کافیه تا ببینید چه تعداد وبلاگ هم اکنون در حال فعالیت با موضوع شریعتی هستند، می‌نوسند، و وقت می‌گذارن! ولی چرا اینجا اینجوریه؟! به نظر من باید وبلاگ‌داران رو به اینجا جذب کنیم... مسلماً فعالیت مجتمع و هماهنگ می‌تونه اثرات بیشتری هم داشته باشه و می‌تونه در همفکرسازی و جریان‌سازی کمک بیشتری کنه!

پیشنهاد من اینه که این ما(اگر بتونم دیگه خودم رو جزیی این فروم بدونم) هستیم که باید وبلاگ‌دارن رو جذب کنیم! باید بریم به وبلاگشون و اونا رو دعوت کنیم. چون وقتی یک وبلاگ‌نویس بیاد اینجا با خودش خوانندگان‌اش رو هم میاره و امیدوارم اینجوری اینجا رونق بگیره! ولی مشکلی که هست اینه که یه وبلاگ‌نویس یه حس خیلی خاصی نسبت به وبلاگ‌اش داره و اونو دوست داره. باید این درک رو به اونا داد که فعالیت یه فروم تداخلی با فعالیت وبلاگ نداره(و اگر الان اینجور تداخلی وجود داره، حتماً مشکلی وجود داره و نباید اینجوری باشه).

برای شروع فکر کنم اول باید یه بخش برای معرفی وبلاگ‌ها توی همین فروم ایجاد کنیم و با دعوت از وبلاگ‌داران این اجازه رو بدیم که اونا وبلاگ خودشون رو اینجا معرفی کنند. و به‌روز رسانی اون رو به اطلاع اعضای فروم برسونند! اینجوری هم وبلاگ اونا مخاطب پیدا میکنه و هم فروم ما.

فکر کنم الان اولین کاری که باید بکنیم اینه که یه متن مناسب تهیه کنیم و برای اون وبلاگ‌ها کامنت بذاریم! اون متن خیلی مهمه که چی باشه...

این چیزی بود که به ذهن من رسید!


تاریخ انتشار : ۱۴ / شهریور / ۱۳۸۹

ویرایش : یک بار / شروین
.
05_09_2010 . 01:52
#12
پاسخ به سینا
دوست گرامی!

۱. نظر منتقدان و مخالفان شریعتی (جز سیاوش اوستا و مشیری) در تالار موجود است :

نظر دکتر سروش

نظر احسان نراقی

نظر اکبر گنجی

نظر شخصیت‌ها

نظر مخالفان


۲. تالار در حال حاضر دارای ۴۱۰۰ کاربر می‌باشد که در میان سایت‌های مسائل فکری آمار بسیار خوبی محسوب می‌شود. به تعداد اعضاء نگاه نکنید. ملاک سوت و کوری از دید شما چیست؟ اما این را قبول داریم که عمدتاً مصرف‌کننده‌اند.

آمار کلی تالار


۳. پاسخ بماند بعد، چون ما سخت درگیر رفع اشکالات در شبکه‌ي‌ نوگرائی دینی هستیم. ممنون


ـــــــــــــــــــــــــــــــــــ
.
05_09_2010 . 16:39
#13
اندر حکایت هزاران کاربر تالار
در پاسخ به دوست عزیز "سینا "، و با مخاطب قرار دادن همه‌ي کاربران، بعنوان یکی از کاربران تالار و یک وبلاگ‌نویس و هم‌چنین یکی از فعالان علاقه‌مند به شریعتی در حوزه‌ي اینترنت، و مدیر یک گروه، باید عرض کنم که با غالب نظرات شما مخالف هستم. گرچه احساس درونی و شور و شوق برآمده از محبت و رفاقت شما را به‌خوبی درک می‌کنم، اما لازم می‌دانم که مطالبی را خدمت‌تان عرض کنم تا شاید بخشی از زوایای پنهان چنین فعالیت‌هایی(بخش غالب فعالیت‌های هواداران شریعتی بر روی وب) مشخص گردد.

دوست عزیز! روند فعالیت تالار طی چند ماه گذشته، به روشنی هویدا می‌سازد که میزان اشتیاق و علاقه‌ي کاربران و هواداران طیف شریعتی نسبت به این مجموعه چقدر زیاد بوده است. جدای از آمارهای اینترنتی و نمودارهای نرم‌افزاری که مدیر محترم تالار ارائه داده و خواهد داد، حجم گسترده‌ي مطالب آرشیوی و دسته‌بند منسجم و منظم موضوعی مطالب (که نیاز به آن سال‌ها بود که احساس می‌شد) نشان از یک حرکت گسترده و مستمر دارد، که بی‌هیچ چشم‌داشتی درحال محقق شدن است .

شاید عدم فعالیت گسترده و به‌زعم شما چشم‌گیر این تالار نیز همین امر باشد، یعنی عمق و گستره و تخصصی‌بودن موضوعات و مطالب منتشر شده در آن به حدی است که یک کاربر عادی و کم‌دغدغه و اصولاً سطحی، به غلط در خود توان فعالیت در این حوزه را نمی‌یابد، و اصولاً چنین فعالیت‌هایی را در زمره‌ي مسائل مربوط به کارشناسان می‌پندارد(دیگران)!

ویرایش و نگارش مطالب و نوع انتشار و تکثیر آنها هم که بواسطه‌ي قوانین تالار آن‌چنان سخت و زمان‌گیر شده است که قدرت کپی ـ پیست کردن را هم از کاربران عادی می‌گیرد، مزید گشته، بنابراین دیگران نیازی به اشتراک در این حوزه نمی‌بینند و بیشتر در حد مصرف‌کننده باقی می‌مانند و نظاره‌گر می‌شوند.

این امور جزء محسنات این مجموعه نیز می‌باشد. چراکه تعهد و تخصص و زیبایی و فعالیت مستمر و مسئولانه‌ي فعالان این تالار، سبب یگانگی و منحصربفرد شدن آن نیز گشته است.

در حال حاضر مدیران تالار و شبکه پیروان شریعتی، روزانه چندین ساعت(و شاید بة واقع نیم بیشتری از یک شبانه روز) وقت خود را مصروف به امور مدیریت و گردانندگی این مجموعه‌ها می‌کنند، و بی‌هیچ دریغ و کوتاهی، این امور عام‌المنفعه را برای استفاده‌ي کاربران و علاقه‌مندان شریعتی انجام می‌دهند.

به باور بنده، کوچک‌ترین وظیفه و مسئولیت بنده و شما و دیگران این است که در این مسیر با این دوستان همراه گشته و هر کدام به نحوی بخشی از این امور را در دست گرفته و جهت یاری و کمک رسانی به این اهداف ارزنده تلاش نماییم.

وظیفه‌ي مدیران و فعالان این مجموعه، دعوت از هزاران کاربر سرگردان در وب نیست، و هم‌چنین ایجاد یک تفریح‌گاه برای جذب مخاطبان بی‌دغدغه و بی‌مسئولیت و بی‌شناخت!

یادمان نرود همه‌ي این تلاش‌ها به نام "دکتر علی شریعتی" صورت می‌پذیرد! او معتقد بود که "مسئولیت" بر اساس توانایی و استعداد شکل نمی‌گیرد، بلکه مسئولیت زاده‌ي آگاهی و خودآگاهی و انسان بودن است. کسانی‌ که این اندیشه را درک نکرده‌اند و یا بدان باورمند نیستند، خب حساب‌شان جدا می‌شود و دغدغه‌هایشان متفاوت می‌گردد و اهداف و مسائل‌شان نیز با این رویکرد متفاوت می‌شود.

این مجموعه، یک تالار عمومی برای همه‌ي کاربران طیف فکری شریعتی و پیروان آن معلم فرزانه است. هرکس آزاد است که با رعایت قوانین ساده‌ي تالار، در آن سهیم گردد. اما چرا با وجود صدها و هزاران کاربر که روزافزون نیز هستند، تنها چندین نفر بار مسئولیت و توسعه‌ي این مجموعه را بر دوش می‌کشند!؟!

بنابراین، دوست عزیز! مشکل، دعوت از دیگر علاقه‌مندان و وبلاگ‌نویسان نیست، چرا که بخشی از همان افراد هم در این تالار عضو هستند و این مجموعه را دنبال می‌کنند(با اطلاعی که بنده دارم). بلکه بسیاری از این دوستان، اهداف و آرمان‌ها و دغدغه‌های خودشان را دارند، و اصولاً به دنبال برنامه‌های دیگری هستند که متاسفانه برای من به‌شخصه قابل درک و فهم نیست! یعنی متوجه نمی‌شوم که این افراد، چرا نمی‌توانند ضمن پرداختن به وبلاگ‌نویسی، قدری هم زمان بگذارند و قبول مسئولیت کنند و بخشی از این تالار را رونق بخشند!!؟

گرچه اگر دوری در این بلاگ‌ها و سایت‌ها بزنید، متوجه می‌شوید که این عزیزان تنها به نقل قول از این و آن، و اصولاً انتشار جملات شریعتی بسنده کرده‌اند، و هیچ کار تولیدی و فکری در این زمینه انجام نمی‌دهند، و در نهایت هم پس از طی مدتی بیکار می‌شوند و قلم از دست‌شان می‌افتد...

درحال حاضر که این سطور را برای اطلاع شما و دیگر عزیزان می‌نویسم، چندین برنامه‌ي کاری و مشغله‌های فراوانی دارم که همه‌ي وقت و زمان زندگی شخصی مرا محدود به خود کرده‌اند، اما بی‌هیچ دریغ و منتی، با تمام وجود، مشتاق هستم که این امور را دنبال کنم و در این مسیر خدمت‌گزار باشم. هر آنچه که از دست‌مان برآید دریغ نخواهیم کرد، و امیدوارم که دیگر عزیزان نیز چنین کنند، و بر این باور استوار باشند...

راه و میراث شریعتی، "قلم، عشق، فقر، رنج، خودآگهی، و ایثار" است. اگر به او و مکتب فکری و علمی و عملی او بارومندیم، باید از خیر خیلی چیزها گذشت و عطایشان را به لقایشان بخشید و از خود مایه گذاشت ...

کامیابی و شهرت و نام و نان در این میراث، رنگی ندارند ...

با پوزش بسیار از این نوشتار طولانی و سپاس فراوان از توجه و عنایت همه‌ي دوستان


تاریخ انتشار : ۱۴ / شهریور / ۱۳۸۹

ویرایش : یک بار / شروین
.
06_09_2010 . 13:32
#14
پیشنهاد درباره تالار
با سلام

و تشکر از اینکه وقت گذاشتین و جواب منو دادین! این واسه من خیلی مهمه...

و اما :

فکر کنم برای جلوگیری باز شدن زیاد از حد موضوع و اتلاف وقت، بهتر باشه سوال‌مم و دغدغه‌ام رو این‌جوری بیان کنم، که مهمترین چیز در فعالیت یک مجموعه، هدف اون مجموعه است!

هدف از ایجاد این فروم چیست؟ و چه برنامه و هدف‌گذاری‌هایی برای آینده دارین؟

اینکه کجا هستیم و کجا میخوایم بریم؟


بله این حرف شما متین است که یک آرشیو منظم و بسیار خوبی رو اینجا به وجود آورده‌اید، که هیچ کس نمی‌تواند ارزش اون رو زیر سوال ببره! من هم از شما و سایر مدیران تشکر می‌کنم، و واقعاً در این دو روزی که اینجا عضو شدم، هر تالاری را که باز می‌کنم، مشتاق می‌شوم بیشتر و بیشتر بخوانم و چیزایی می‌بینم که قبلاً ندیده بودم. ولی خوبه توجه کنیم که اینجا یه "فروم" هست، خود کلمه‌ی فروم در لغت یعنی "بحث‌گاه"! آیا جای آرشیو درست کردن داخل یه فرومه؟

من گمان می‌کنم یه فروم وقتی موفق هست که بتونه با ایجاد یه فضای بحث و تبادل‌نظر همان دوستداران عادی و کم‌دغدغه رو جذب کنه و با مدیریتی که روی این نیروی انسانی اعمال می‌کنه، اونها رو به راهی و فکری که گمان می‌کنه درسته هدایت کنه، و از این نیرو استفاده کنه! از نظر من پرستیژ و آن چه که شما گفتید به آن دلیل کاربران عادی رو از فعالیت در اینجا باز می‌داره یه عیبه نه یه حسن!

اما در طی ۸ ماه فعالیت اینجا کلاً حدود ۲۴۰ تا عضو داشته!!! ۲۴۰ تا! این آمار می‌تونه خیلی بهتر باشه.

من قبلاً هم در فروم فعال بودم. آنچه که در یک فروم معیاره، تعداد اعضاست، نه تعداد بازدید!!!

البته شاید اینجا کلا برای استفاده به عنوان یه "بحث‌گاه" ساخته نشده و هدف اون تهیه یه آرشیو از دکتر شریعتی است، که الحق در این مسیر خوب پیش رفته‌اید، و امیدوارم بهتر هم بشود، و حتی در این هدف هم می‌توانید روی کمک من حساب کنید!

اما آنچه که دغدغه ی من است، همان طیف بزرگ علاقمندان به دکتر شریعتی و همان کپی‌کنند‌گان مطالب ایشان و همان افراد عادی است(که باور دارم خودم هم جزو انها هستم). اینکه بتوان ان افراد را در یک جا جمع کرد و بتوان در جامعه جریان‌سازی کرد! بتوان از پتانسیل بالقوه این طیف بزرگ در جهت درست استفاده کرد!
اینکه اونها بیان اینجا در رابطه با این آرشیو نظر بدن! بحث کنن تا نظرات افراد به جهت درست هدایت بشه و مطلب برای اونها تفهیم بشه!

بیان اینجا فعال باشن و مشتاق بشن تا فلان کتاب رو بخونن... بیان و نقد ها رو بخونن و نظر بدن... / ممنون


تاریخ انتشار : ۱۵ / شهریور / ۱۳۸۹

ویرایش : یک بار / شروین
.
06_09_2010 . 15:00
#15
پاسخ به سینا
دوست گرامی!

ما همیشه به قول شریعتی، سعی کرده‌ایم که بیشتر کار کنیم و کمتر حرف بزنیم، و این سیاست ۵ سال کارمان در فضای مجازی بوده است، اما تنها برای دادن آماری این مطالب را به اطلاع می‌رسانیم:

۱. پاسخ اولی که دریافت کردید، از سوی یکی از فعال‌ترین اعضای این تالار (پس از احسان) بوده و نه از طرف کانون. پاسخ گروه شریعتی به شما، نشانه‌ی شناخت دقیق ایشان از تالار، و هم‌چنین شناخت ماهیت طرفداران شریعتی در فضای مجازی است.

۲. هدف این تالار در درجه‌ی اول عبارت است از: ایجاد یک دائره‌المعارف تخصصی خط فکری "سیدجمال ـ اقبال ـ شریعتی"، با تهیه‌ی آرشیوی دقیق، دسته‌بندی‌شده، به‌روز، ویرایش‌شده، و... از تمامی‌کتاب‌ها، مقالات، بیانیه‌ها، موضع‌گیری‌های سیاسی اجتماعی فرهنگی، زندگی‌نامه، نامه‌ها، عکس‌ها، و ... شریعتی و روشنفکران پیرو وی، جهت مراجعه‌ی پیروان، هواداران، دوستداران، محققان، منتقدان، مخالفان، و دشمنان شریعتی. و هدف دوم تالار عبارت است از: ایجاد محیطی برای بحث و تبادل نظر درباره‌ی اندیشه‌های شریعتی و خط شریعتی، و ایجاد یک محیط آشنائی نیروهای پیرو این خط فکری.

۳. تلاش ما در ایجاد گفتگو همیشه ناموفق بوده، چون افراد عمدتاً مصرف‌کننده بوده و نظری ندارند. شگفت‌آورتر آنکه، حتی یکی از روشنفکران پیرو شریعتی هم تاکنون عضو تالار نشده است، و تنها آقای اشکوری، در پاسخ به دعوت ما حهت پیوستن به تالار، پیام تبریکی برای کانون ارسال کرده‌اند.

۴. ما برای ایجاد گفتگو، بحث تشکیل حزب در خط شریعتی را مطرح کرده، و ۲۱ موضوع را برای بحث گشودیم. اما شگفت آنکه، تنها ۳۴ نظر چند خطی، آن هم در چند روز اول، ابراز شده، و دیگر کسی پی آن را نگرفته است. موضوعی که یکی از ضروریات کنونی خط شریعتی، برای حضور مردمی در جامعه مدنی است.

۵. در مورد ۲۴۰ عضو تالار، باید خدمتات عرض کنیم که: تالارهای دیگر برای افزایش تعداد اعضاء، شرط ورود به تالار را عضویت قرار داده‌اند، تا بدین وسیله افراد ناچار به عضویت در آن تالار شوند. حتی مطالب، و بدتر از همه، تمامی لینک‌ها را پنهان می‌کنند، تا این اجبار را شدیدتر کنند، که ما با این سیاست "یارگیری‌ی زورکی" مخالف بوده، و چه در "تالار" و چه در "شبکه"، ورود مهمانان را آزاد گذاشته‌ایم.

۶. سوال ما این است که : اگر از ۴۱۰۰ کاربر و بیش از ۱۲۲۲۳ دیدار و دیدن ۲۲۵۴۰۰۰(دو میلیون و دویست و پنجاه و چهار هزار) صفحه از سایت، تنها ۲۴۰ نفر، احتمالاً به دلایل امنیتی و محافظه‌کاری، عضو شده‌اند، تقصیر ماست؟ به تعداد خوانندگان هر مقاله در تالار، و عکس ضمیمه‌شده نگاه کنید، متوجه حضور گسترده‌ی "پنهان" هوادارن در پشت‌پرده‌ی تالار می‌شوید.

ادامه دارد.


فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)
   
.
06_09_2010 . 19:13
#16
روشنفکران پیرو شریعتی
با سپاس از پاسخ مدیر محترم تالار

پیرو سخنان ایشان، باید به این نکته نیز اشاره کنم که تا آنجا که بنده اطلاع دارم، این عزیزان (روشنفکران خط شریعتی) بیشتر مایل هستند با اسامی و عناوین مستعار و ناشناخته عضو چنین مجموعه‌هایی شوند و تنها به رصد و بررسی روند کلی چنین مکان هایی می‌پردازند. اما غالب این روشنفکران پیرو شریعتی، از وجود چنین مجموعه‌هایی باخبر هستند و همان‌طور که گفته شد، فعالیت‌های کلی را زیر نظر دارند.


تاریخ انتشار : ۱۵ / شهریور / ۱۳۸۹

ویرایش : یک بار / شروین
.
07_09_2010 . 00:20
#17
پیشنهاد درباره تالار
سلام

دوستان عزیز! ممنون از بذل توجه شما و پاسخی که به من دادین! گمان نمی‌کنم بحث در موارد این‌چنینی اثر زیادی داشته باشه!

گمان می‌کنم که در هدف اول که تاکنون موفق بوده‌اید، و امید دارم که در هدف دوم نیز روز به روز به هدف نزدیک تر شوید...

در کل چیزی که از حرف‌های شما دوستان فهمیدم، گمان نمی‌کنم دعوت از دوستان فعال در زمینه‌ی دکتر شریعتی در اینترنت تناقضی با حرف‌های رد و بدل شده‌ی ما داشته باشد...به هر حال من نیز سعی خواهم کرد به این تالار کمک‌ام بکنم!


تنها در باب مورد ۶ اشاره شده در پست مدیریت محترم : خواستم بگویم مسلماً اگر کسی عضو نشده یا هر اتفاق مطلوب دیگری نیافتاده تقصیر ما نیست! ولی خوب است با این دید نگاه کنیم که "از ضعف ماست". این را بپذیریم و سعی در هر چه بهتر شدن در آن ضعف کنیم...

باید بپذیریم که این تالار در جذب اعضاء و فعالیت عمومی و عادی افراد ضعیف عمل کرده و دلایلی چون محافظه کاری و غیره ... به هیچ وجه برایم قابل درک نیست، و باید تلاش بیشتری در جذب افراد و فعالیت آنها بکنیم.

شاید بی‌ادبی باشد، اما این تالار هم تا به حال مثل همان وبلاگ‌ها، که دوست‌مان "shariati.group" گفت، بیشتر همان کپی پیست را انجام داده، اما با یک برنامه‌یی خاص برای هدفی معین!


و توجه فرمایید که، من فکر می‌کنم، زمانی ما موفق خواهیم شد فعالان نامدار در زمینه‌ی شریعتی و روشنفکری دینی و حتی خانواده‌ی دکتر شریعتی را به این مکان جذب کنیم که قبل از آن این‌جا را تبدیل به مکانی پویا کرده باشیم، و این پیایی و فعالیت، آنها را مجبور به جذب کند، وگرنه به گمان من انتظار بالایی است که ما بخواهیم این بزرگان و یا خانواده‌ی دکتر هم اکنون جذب این فروم شده و در آن فعالیت کنند!

در پایان به خودم تذکر می‌دهم که حرف زدن آسان است، و سه روز است که در این تالار عضو شده‌ام و جز انتقاد و زیر سوال بردن هیچ کار دیگری انجام نداده‌ام! اگر تغییری لازم است، چرا خودم پیش قدم نشوم .


باز هم یادآور می‌شوم که من به عنوان یک دوستدار شریعتی، قدردان زحمات شما هستم، و معتقدم هیچ حرکت چنین متمرکزی درباره‌ی شریعتی تا به حال در فضای مجازی انجام نشده بود. از این بابت به شما تبریک گفته و... و همین.

به امید فردایی بهتر


تاریخ انتشار : ۱۵ / شهریور / ۱۳۸۹

ویرایش : یک بار / شروین
.
27_09_2010 . 15:10
#18
واگذاری انجمن‌های تالار به اعضا
با نزدیک شدن به دومین سال راه‌اندازی سایت "تالار گفتمان شریعتی" در دی ماه ۱۳۸۹، پیشنهادی داشتم که شرح آن را در زیر می‌توانید بخوانید:

همان‌طوری که از عنوان این پیشنهاد پیدا است، از شما دوستان تقاضا دارم که با همکاری بیشتر، سال دوم را با تخصصی کردن و تفکیک کارها آغازکنیم، یعنی این که هر کدام از دوستانی که مایل هستند امور مربوط به یک انجمن را متقبل شود، اعلام آمادگی کنند. این امور عبارت است از:

اطلاع کامل از متن‌های موجود در آن انجمن، اعم از مقالات، مصاحبه‌ها، سخنرانی‌ها، و...
بررسی و مطالعه‌ی مطالب مربوط به آن نواندیش در روزنامه‌ها، مجلات و سایت‌های اینترنتی.
در صورت نیاز به ویرایش متن، یا هرگونه نیاز دیگری، از سوی مدیر سایت به سرعت مورد رسیدگی قرار گیرد و...

به عنوان مثال، شایسته‌ترین فرد در میان اعضای کنونی برای برعهده گرفتن کارهای مربوط به انجمن "احسان شریعتی" «shariati.group» می‌باشد، که البته ایشان تا قبل از در میان گذاشتن این پیشنهاد هم این وظیفه را به نحو احسن انجام می‌دادند. بنده نیز هم اکنون اعلام آمادگی می‌کنم که مسولیت انجمن "سوسن شریعتی" را برعهده بگیرم.

حال از دوستانی که تاکنون حداقل یک ارسال برای تالار داشته‌اند، در خواست می‌کنم برای سایر انجمن‌های سارا شریعتی، تقی رحمانی، رضا علیجانی، حسن یوسفی اشکوری، و اقبال لاهوری و غیره، اعلام آمادگی کنند.

پذیرفتن این مسولیت به معنای فعالیت نکردن در سایر انجمن‌ها نیست، بلکه به این معنی است که زمان و مطالعه بیشتری برای آن انجمن صرف کرده، به‌طوری که معرف مدیر آن انجمن در تالار ‌باشد. تقریباً سه ماه تا شروع به کار سال دوم تالار مانده است، زمان مناسبی برای فکر کردن و تصمیم‌گیری درباره‌ی پذیرش این مسولیت است.

منتظر هرگونه سوال یا تغییری در ارتباط با این پیشنهاد هستم.


تاریخ انتشار : ۵ / مهر / ۱۳۸۹

ویرایش : یک بار / شروین
.
27_09_2010 . 16:56
#19
پیشنهاد درباره تالار
احسان جان سلام

به نکته‌ي خوب و مفیدی اشاره کردی. به نظر من نیز این مهم می‌تواند بخوبی محقق شود و امری است کاربردی و لازم. اما مشکل اساسی تالار هم‌چنان بر قوت خود باقی است، و آن، همان عدم همکاری و همفکری و پیوند سایر اعضای تالار است. متاسفانه بخش کثیری از علاقمندان و کابران، تنها در سطح کاربر باقی مانده‌اند، و علاقه‌ي چندانی به پیوند و همکاری بیشتر ندارند. تا این مشکل مرتفع نشود، تغییر وضعیتی نخواهیم داشت. اما در مورد پیشنهاد شما نیز باید عرض کنم، در اصل این مسئله دیر یا زود باید عملی شود، و انجمن‌ها به‌صورت (اگر نه تخصصی) مشخص و منسجم باید مدیریت گردند. تا آنجا که من اطلاع دارم تعداد زیادی مقاله و مطلب ویرایش نشده موجود است که متاسفانه مدیر تالار باید به تنهایی همه‌ي آنها را تنظیم و پیاده‌سازی کند، و این امر بسیار زمان‌گیر و طاقت‌فرساست. ای کاش افرادی پیدا شوند، و بعنوان نمونه، مسئولیت این قبیل امور را بر عهده بگیرند، و با هماهنگی‌ی قبلی، مطالبی از این دست را جهت انتشار مناسب و حرفه‌ای در تالار، آماده سازند.

در مجموع، با ایده‌ی شما موافقم، و فکر می‌کنم هر کس و یا تعدادی از دوستان می‌توانند بیایند و مسئولیت یکی از انجمن‌ها را بر عهده بگیرند، و تحت‌نظر مدیر تالار، و با درنظر گرفتن قوانین و شرایط انتشار مطالب در تالار، نسبت به مدیریت و منظم‌سازی و اداره‌ی هر بخش فعال شده و سهیم گردند.

چنانچه دوستان با این مسئله موافق هستند، باید هرچه زودتر این موضوع را به اطلاع کلیه‌ی کاربران تالار و شبکه رسانید، و در واقع اطلاع رسانی کرد. / سپاس


ویرایش : یک بار / شروین
.
27_09_2010 . 17:20
#20
پیشنهاد احسان، یکی از اهداف همیشگی تالار
کانون آرمان شریعتی اعلام می‌نماید که پیشنهاد احسان عزیز یکی از اهداف اولیه و همیشگی تالار بوده است، و سیاست تالار این بوده تا پس از طی یک دوره‌ی یکساله، و شناخت عناصر فعال، به این مرحله‌ی تخصصی دست یابد. اما با توجه به تجربه‌ی ۵ ساله‌ی خودمان در فعالیت اینترنتی در رابطه با شریعتی، و تجربه‌ی ناموفق دیگر سایت‌های همراه در همکاری برای تایپ کتاب‌های دکتر، به این نتیجه رسیدیم که گویا "تب" اکثریت پیروان شریعتی زود عرق کرده، و به صورت از صحنه خارج می‌شوند. ما تصمیم گرفته بودیم که امیدمان تنها خدا باشد و به گفته‌ی شریعتی "چون کرگدن تنها سفر کنیم"، تا اینکه سرانجام دوستانی چون احسان، گروه شریعتی، و کاوس، رسیدند و در این سفر همراهی‌مان کردند.


به این آمار نگاه کنید :

شروین : ۱۴۴۷ ارسال / هر روز حدود ۵ ارسال / ۶۳ درصد کل ارسال‌ها

احسان : ۲۱۱ ارسال / هر روز حدود یک ارسال / ۹.۲ درصد کل ارسال‌ها

گروه شریعتی : ۱۲۸ ارسال / هر روز حدود نیم ارسال / ۵.۶ درصد کل ارسال‌ها


بی‌تردید تلاش این عزیزان، احسان و گروه شریعتی، سخت قابل تقدیر است. و کانون آرزو دارد که کاش تنها ده تن از اعضا مثل این عزیزان باشند.

به امید سالی پربارتر، و همراهانی بیش‌تر و پیگیرتر!


ـــــــــــــــــــــــــــــــــــ
.
27_09_2010 . 17:31
#21
پیشنهاد درباره تالار
پاسخ به سینا عزیز
بنده با شما موافقم. گفتمان حاکم بر انجمن‌ها گفتگو میان اعضا برای رشد کیفی دانش پیرامون موضوعی است که انجمن برای آن موضوع و هدف شکل گرفته است، و این انجمن بیشتر بر تهیه‌ی آرشیوی از آرا و دیدگاه روشنفکران پرداخته است که با تلاش دوستان، خصوصاً جناب شروین، احسان، و شریعتی گروپ در این امر موفق بوده است، اما هدف اولیه مدیر سایت (شروین) همان‌طور که در سایر فعالیت‌های ایشان می‌بینیم، هم‌چون برپایی سایر سایت‌ها، و عضویت در شبکه‌های گوناگون، نشر آرا و افکار است تا گفتگو. البته مدیریت محترم با ایجاد شبکه‌ی هم‌سویان سعی کرده‌اند این امکان را به اعضاء بدهند تا علاوه بر یافتن و آشنایی افراد با یکدیگر، این امکان را فراهم آورند تا اعضاء در آنجا دیدگاه‌های هم را به نقد بنشینند. امید است این نقصانی که شما اشاره کرده‌اید با این شبکه جبران شود، و دوستان پیرامون هر موضوعی که در این انجمن مطرح می شود، در آنجا با اشاره به مطلبی که در این انجمن وجود دارد، با یکدیگر گفتگو کنند. البته جناب سالک پیشنهاد خوبی در مورد چت آنلاین میان اعضا دادند که به نظر من می‌تواند کمک شایانی به این مساله کند، که جناب شروین منظور ایشان را به نظر درست نگرفتند، و به گفتگوی آنلاین با مدیریت اشاره کردند. بنده پس از مشورت با ایشان این بخش را هم به انجمن اضافه خواهیم کرد / با سپاس دادار


ویرایش : یک بار / شروین
.
24_06_2011 . 22:25
#22
RE: پیشنهاد درباره تالار
ميخواهم خواهش كنم از اقاي رحمان ليواني كه شريعتي شناس برجسته اي است براي حضور در تالار دعوت شود
ايشان نقطه نظرات جالبي دارند
با سپاس
.
02_09_2011 . 01:14
#23
چگونگی ارسال مقالات
با درود بسیار

دوستان عزیز! برای ارسال مقالات، رعایت دستورات زیر الزامی است:


١. به انجمن نویسنده مورد نظر، و سال مربوطه بروید. به عنوان مثال : مقالات احسان سال ۱۳۹۱

ــــــــــــــــــــــــــــــ


٢. مقاله شما حتماً باید این سه پارامتر را دارا باشد : عنوان، نویسنده، موضوع

الف) عنوان را در محل مخصوص وارد کنید.

ب) دو مورد نویسنده، و موضوع را، در خط اول و دوم وارد کنید.

ج) بین خط نویسنده و موضوع باید یک خط فاصله باشد، و با شروع متن در زیر، دو خط فاصله.


مثال :

نویسنده : احسان شریعتی

موضوع : دموکراسی در اندیشه‌ شریعتی

اگر دقت کرده باشید، بین دو پاراگراف یک خط فاصله قرار وجود دارد. یعنی قرار دادن یک خط سفید فاصله، بین نویسنده و موضوع


نکته :

۱. اگر مطلب مقاله بود، از واژه‌ی "نویسنده" استفاده می‌کنیم.

مثال :

نویسنده : احسان شریعتی

موضوع : دموکراسی در اندیشه‌ شریعتی


۲. اگر مطلب سخنرانی بود، از واژه‌ی "سخنران" استفاده می‌کنیم.

مثال :

سخنران : احسان شریعتی

موضوع : دموکراسی در اندیشه‌ شریعتی


۳. اگر مطلب مصاحبه بود، از واژه‌ی "مصاحبه با" استفاده می‌کنیم.

مثال :

مصاحبه با : احسان شریعتی

مصاحبه‌کننده : سروش احمدی

موضوع : دموکراسی در اندیشه‌ شریعتی


نکته :

اگر نویسنده، موضوع، مصاحبه‌کننده، و هر پارامتر دیگری نامشخص بود، به این شکل بنویسید : شیفت را نگهداشته، و پنج بار دکمه خط تیره را بزنید. کیبورد فاری باشد.

نویسنده : ـــــ

موضوع : ـــــ

مصاحبه‌کننده : ـــــ

ــــــــــــــــــــــــــــــ


٣. با استفاده از تعیین رنگ که در ادیتور با حرف A مشخص شده، موضوع و نویسنده و جمله مورد نظر را رنگ آمیزی کنید.

الف) رنگ واژه‌های نویسنده، سخنران، مصاحبه با، موضوع، مصاحبه‌کننده، تاریخ انتشار، جملات نقل قول، و شعر، باید آبی باشد، یعنی آخرین رنگ در منوی رنگ.

کد رنگ : 0560a6


ب) رنگ واژه‌های مقدمه، شرح، مصاحبه، عنوان هر قسمت، پاورقی، عبارت "ادامه دارد"، لینک به مقاله اصلی، و خط پایان مقاله، باید رنگ سبز باشد، یعنی یکی به آخر.

کد رنگ : 008080


ج) رنگ کل متن سوال در مصاحبه، باید رنگ سبز باشد، یعنی دقیقاً یکی به آخر، در منوی رنگ.

کد رنگ : 008080


د) هیچ رنگی، به غیر از این دو رنگ را در ارسال به کار نبرید. و هیچ اندازه‌ای را برای فونت انتخاب نکنید. و حروف را کلفت، کج، یا زیرخط‌دار نکنید.

ــــــــــــــــــــــــــــــ


۴. در مصاحبه، در ابتدای پرسش حرف (س : ) قرار دهید. و در ابتدای پاسخ حرف (ج : ) گذاشته شود.

با فرمت زیر :

س + فاصله + : + فاصله + متن

ج + فاصله + : + فاصله + متن

مثال :

س : نام شما چیست؟

ج : نام من شروین احمدی است، که در سال...


در مصاحبه، پاراگراف سوال، باید از متن قبلی، "دو خط" فاصله داشته باشد. و بین دو پاراگرافِ سوال و جواب، "یک خط".

ــــــــــــــــــــــــــــــ


٥. در پایان متن، باید تاریخ انتشار و منبع ذکر شود:

تاریخ انتشار : ۲۵ / تیر / ۱۳۹۰

منبع : سایت رادیو زمانه
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ


٦. زیر منبع یک خط به اندازه‌ي طول نوشته کشیده، و آن را به رنگ سبز در‌آورید.

٧. باید متن شما متوازن شود، که پس از انتخاب متن، از آغاز متن اصلی تا پایان متن اصلی، نه کل متن، روی هفتمین تب از سمت چپ، یعنی تب "هم‌تراز کردن" کلیک کنید.

٨. لطفاً مقالات دیگر را ملاحظه کنید، تا با شکل ظاهری مقالات ارسالی آشنا شوید.

٩. در زیر محلی که مقاله خود را برای ارسال می‌گذارید، پیش نمایش موضوع و ارسال پاسخ وجود دارد، که برای دیدن مقاله خود، بهتر است قبل از کلیک بر روی ارسال، بر روی پیش‌نمایش موضوع کلیک کنید.

١٠. پس از ارسال هم می‌توانید مقاله خود را ویرایش کنید. در زیر مقاله ارسالی، پس از ارسال، تب ویرایش وجود دارد، که ویرایش "سریع" و "پیشرفته" را، بر حسب آنچه که می‌خواهید تغییر دهید، انتخاب کنید.


با سپاس بسیار از همکاری شما
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
.
17_01_2012 . 21:36
#24
لینک شبکه
با سلام , این پست را از موبایل میفرستم. پیشنهادی داشتم: لطفا در صفحه اول، لینک شبکه را قرار دهید. با سپاس
.
موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  سوال درباره تالار shervin 24 11,452 09_03_2010 . 20:15
آخرین ارسال: shervin

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان