جملات شریعتی درباره قرآن
02_04_2010 . 11:49
#1
جملات شریعتی درباره قرآندوستان گرامی!
جهت تهیه آرشیوی برای دسته‌بندی موضوعی اندیشه‌های شریعتی، جملات شریعتی درباره قرآن را با ذکر شماره مجموعه آثار و صفحه مربوطه، در این بخش وارد نمائید.


ــــــــــــــــــــــــــــــ
.
05_09_2010 . 16:52
#2
شریعتی و قرآن
[size=large][font=Times New Roman]کاربرد آیات قرآن در اندیشه دکتر علی شریعتی[/font][/size]

کتاب کاربرد آیات قرآن در اندیشه‌ي دکتر علی شریعتی, به کوشش "امیر رضایی"، یکی از پیروان و علاقمندان برجسته‌ي دکتر شریعتی، تالیف و توسط انتشارات الهام در سال‌های ۶۴ و سپس ۶۹ منتشر گشته است. در این کتاب برآیند غالب برداشت‌ها و تحلیل‌های دکتر شریعتی از آیات قرآن بدست می‌آید. همان‌طور که در بخش مقدمه‌ي این اثر آمده است، ضرورت تدوین این کتاب، از یکسو دستیابی آسان‌تر و سریع‌تر به غالب برداشت‌های وی از آیات قرآن در یک نظم هماهنگ و منسجم می‌باشد، و از سوی دیگر نشان دادن سیستماتیک کاربرد آیاتی که گاه به دفعات از ابعاد مختلف بررسی شده‌اند است.

تصویر روی جلد و بخشی از مقدمه‌ی کتاب :

.
06_09_2010 . 14:31
#3
مسئولیت انسان
"... قرآن در عین حال که معترف است جامعه بر اساس قوانین لا یتغیر استوار است، مسئولیت انسان را هم نفی نکرده است و انسان در این مکتب مسئول است که سنت‌ها را درست بشناسد و بر طریق تکامل جامعه آن سنتها را اصلاح نماید. به چه وسیله؟ به وسیله ی علم خودش..."


مجموعه آثار ۲۸ / روش شناخت اسلام/ ص ۰۰
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
.
11_12_2011 . 22:16
#4
جملات شریعتی درباره قرآن
"... آیا قرآن برای استخاره است، یا برای اسباب کشی و تبرک و توسل و جلوگیری از چشم زخم و حفظ پستان‌های گاو شیرده و شگون مجلس عقد و عروسی و بازوبند و بند قنداق بچه ها ؟ و یا در حوزه‌های علمیه، برای جستن یک حکم فقهی و یا توجیه یک روایت اختلافی و یا یافتن صنایع بدیعی و مثالی برای درس معانی و بیان و بدیع..."


مجموعه آثار ۵ / ما و اقبال / ص ۸۲
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
.


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان