حزب و قدرت سیاسی
07_06_2010 . 03:15
#1
حزب و قدرت سیاسی
گامی فراپیش

دوستان گرامی!
حزب و قدرت سیاسیـــــــــــــــــــــــــــــــــــ
.
14_06_2010 . 01:43
#2
هدف حزب پیرو شریعتی
من بر این باورم که اگر به تحولات فکری شریعتی در اواخر عمرش توجه کنیم، و کتاب مجموعه آثار ۴ بنام بازگشت را، که مرجع کاملی برای بینش سیاسی‌ی نهائی‌ی شریعتی است، مورد توجه قرار دهیم، پی خواهیم برد که هدف حزب پیرو شریعتی "کسب قدرت" نیست!


هدف یک حزب پیرو شریعتی عبارت است از :

۱. سازماندهی‌ی روشنفکران و نیروی‌های خودآگاه پیرو نوگرائی‌ی مذهبی، با حضور فعال در متن جامعه‌ی مدنی، جهت انجام رسالت اصلی نیروهای روشنفکری، که عبارت است از "نقد قدرت"، "نقد ثروت"، و "نقد معرفت"، در راستای "خودآگاهی‌بخشی"ی توده‌ی مردم.

۲. ایجاد کانال مناسبی جهت برقراری ارتباط نزدیک با مخاطب‌های ما روشنفکران، که تاکنون به صورت آرزوئی دست‌نیافتنی بوده است.

۳. ایجاد بستر مناسبی جهت تبدیل "آرمان"ها به "اهداف"، و دستیابی به این "اهداف" با تبدیل آن به "برنامه"های عملی، و طرح "مطالبات"ی عینی که در درازمدت ما را به اهداف و آرمان‌های‌مان نزدیک‌تر سازد.


تاریخ انتشار : ۲۳ / خرداد / ۱۳۸۹
ویرایش : یک بار / شروین
.
14_06_2010 . 12:19
#3
قطب سوم
حالا فرض کنید ما حزبی ایجاد کردیم که کارش نقد قدرت است، با این فرض ما می‌خواهیم قطب سومی در عرصه سیاسی باشیم، یا زیر مجموعه‌ی اصول‌گرایان و اصلاح‌طلبان؟


تاریخ انتشار : ۲۴ / خرداد / ۱۳۸۹
ویرایش : یک بار / شروین
.
15_06_2010 . 11:16
#4
حزب و قدرت سیاسی
از کجا آغاز کنیم؟ از واقعیت و با صداقت. داشتن آرمان، ایده‌آل‌ها، و آرزوها بسیار خوب است، اما نقطه‌ی انتهایی است، نه آغازین. آغاز، واقعیت است، چیزی که الان موجود است و برای حزب‌سازی و نکات بالا، که هر کدام اگر اجرا شود گامی به جلوست. واقعیت مهم توانایی‌های ما و نیروی اجتماعی‌ی حمایت‌کننده است، که هنوز معلوم نیست. نیروی حمایت‌کننده و یا به‌عبارت حزبی، علاقمندان به شریعتی، کدام نیروی اجتماعی را نمایندگی می‌کنند. و صداقت این است که با توجه به ضیق وقت، حرف‌ها با صراحت و صداقت بیان شود و کامنت‌ها حذف نشود.


تاریخ انتشار : ۲۵ / خرداد / ۱۳۸۹
ویرایش : یک بار / شروین
.
01_12_2010 . 04:38
#5
حزب و قدرت سیاسی
تا ضرورت تشکیل حزب و پیش‌شرط‌های ایجابی و تاکیدی آن مشخص نباشد، و تا پیش‌نویسی از اساس‌نامه در دست نباشد، به باور من نمی‌توان به روشنی و صراحت نظر داد.

دورنمای کار تشکیلاتی و حزبی این‌طور می‌نماید که لاجرم گریزی از سیاست نیست. چه ناقد باشیم و چه فعال، ناخودآگاه این کار یعنی حضور در سیاست و نقش بازی‌کردن در آن.

فراموش نشود که در مملکتی زندگی می‌کنیم که نه فعالیت سیاسی در آن مشخص است و نه جرم سیاسی معنا و مفهوم و اعتباری دارد!


تاریخ انتشار : ۱۰ / آذر / ۱۳۸۹
ویرایش : یک بار / شروین
.
17_06_2011 . 20:09
#6
حزب و قدرت سیاسی
قدرت سیاسی بدون اندیشه درست جز فساد چیزی به همراه نمی اورد و به این به این تتیجه می رسد که هدف وسیله را توجیه می کند وبرای گرفتن قدرت هر کاری انجام می شود ابتدا باید فهمید هدف از تشکیل حزب چیست وبه کجا می خواهد برسد
.
22_07_2013 . 17:25
#7
حزب و قدرت سیاسی
هدف حزب باید کنترل قدرت از راه فرستادن هيأت‌هايي براي گفتگو با نمايندگان، ارسال نامه نمايندگان، دعوت نمايندگان به مجالس خصوصي و ... دادن اطلاعات، تبليغات در سطح جامعه، برپايي اعتصابات عمومي،سازماندهی تظاهرات، دخالت در فعاليتهاي خشونت آميز مثل انقلاب يا كودتا و ...
.


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان