جملات شریعتی درباره اسمیله
12_12_2011 . 00:13
#1
جملات شریعتی درباره اسمیلهدوستان گرامی!
جهت تهیه آرشیوی برای دسته‌بندی موضوعی اندیشه‌های شریعتی، جملات شریعتی درباره اسمیله را با ذکر شماره مجموعه آثار و صفحه مربوطه، در این بخش وارد نمائید.


ــــــــــــــــــــــــــــــ
.
12_12_2011 . 03:32
#2
جملات شریعتی درباره اسمیله
"... آسیمیله انسان نیست، طوطی است... به‌خاطر آن است که گاه حرف‌های قشنگی هم از دهن‌اش خارج می‌شود، اما خودش نمی‌شنود، نمی‌فهمد..."


مجموعه آثار ۳۳ / گفتگوهای تنهایی / ص ۸۴۳
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
.
12_12_2011 . 03:33
#3
جملات شریعتی درباره اسمیله
"... چه جنايت خنده‌داري اين اسيميله‌هاي تقلبي، بدلي! که همان ادا را هم بلد نيستند در بيارند! و باز برو و در ذهنت مجسم کن که باز آنهايي که مقتداي فکريشان اينهايند باز کیستند!تصورش مهوع است!..."


مجموعه آثار ۳۳ / گفتگوهای تنهایی / ص ۸۴۰
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
.
12_12_2011 . 03:34
#4
جملات شریعتی درباره اسمیله
"... یکی از علمی ترین متدهای اسیمیله...که من همواره از آن به نتایج قاطع و بسیار جالب رسیده ام.این اسیمیله ها طبق رسم هر کدام پیروجدی و دو آتشه و پر یقین یکی از مکتبهای آلامدند که در روزنامه ها رواج آن را در اروپا خبر میدهند.من غالبا در مباحثه با اینها اول ناچار بوده ام خودم مسائل مربوط به مکتب او را عنوان کنم و شرح دهم و به او با زحمت حالی کنم بعد که به او فهماندم و او فهمید و شروع کنیم به مباحثه، او دفاع کند و من حمله.این است که فرصت خوبی به دست می آید تا مکتب اعتقادیش را عوضی به او حالی کنی و آنچه را خود میخواهی از آن دفاع کنی به عنوان نظریه ای در مکتب فکری او مطرح کنی تا او از آن دفاع کند و نظریه های مغایر با آن را قاطعانه رد کند و خوب که شت و پت به خرج داد و هی جلوش دادی که خوب پیش بیاید و باد بگیرد بعد قضیه را رو میکنی و آه!حالتی میرود که محراب به فریاد آید..."


مجموعه آثار ۳۳ / گفتگوهای تنهایی / پاورقی / ص ۸۳۹
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

.


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان